Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministranská kronika

2. 1. 2008

Když do Kunštátu přišel kněz Pavel Kafka se začala odvíjet nová etapa ministrantu v Kunštátě.K asi 25. ministanů se přidaly 5 Nových ministrantu : Roman,Michael,Petr,Vašek,Jan

Zaškolení do ministrantské služby prováděl p.Farář a pomáhal mu Roman Houdek a dne 16.LISTOPADU 2002 Proběhl v Kunštátském kostele ministrantský slib :

Já …….. slibuji svědomitě že se budu snažit plnit všechny úkoly spojené s ministranou službou a že svým chováním u oltáře i mimo kostel budu všem dávat dobrý příklad.

A tak se v Kunštátě začala odvíjet nová etapa ministrantu v Kunštátě .

2003

V lednu roku 2003 se v kunštátské hale utkali ministranti ve fotbale zúčastnily se tyto družstva: KUNŠTÁT A (2) místo

KUNŠTÁT B (3) místo

VODĚRADY (1) místo

LETOVICE (4) místo

BOSKOVICE (5) místo

Také v tomto roce se složily min. sliby

David Tenora

Tomáš Videman

David Sedlák

Šimon Slavík

S ministrantskou přípravou začal panu faráři pomáhat vést Vojta Líkař.

Tento rok se v Kunštátě uskutečnila první tříkrálová sbírka byly vypraveny dvě skupiny.

2004

V tomto roce složily min. sliby Jarek Hotárek a Martin kroupa.Roman Stejskal a Michael Král se téhož dne stali misalisti.

2005

Tento rok již po třetí byly vypraveny 2 skupiny na tříkrálovou sbírku vybralo se cca 16 000 Kč.

Ministrantský fotbalový turnaj Letovice

V sobotu 8 října 2005 se v Letovicíh uskutečnil turnaj ve fotbale krom kunštátského týmu se zúčastnily tyto družstva: letovice,Brno sv.Jakub(chlapci) , Brno sv.Jakub(smíšené družstvo),Tišnov A a Tišnov B .Předem bych chtěl zdůraznit váznoucí organizaci ze strany pořádajících letovic (neobstarání pohár atd.)Hrálo se na travnatém hřišti kousek od kostela stylem každý s každým 2 X 7 minut.Celkem jsme odehráli čtyři zápasy jako jediný tým jsme neprohráli.Tím se pro kunštát vybojovalo 1 místo.

Ministrantský den kunštát 27.října 2005

Hned ráno na faru do kunštátu přijela schola a malí ministranti ze Sebranic.Schola se přemístila do sálu a ministranti šli ven,hned na úvod se zahárala pohádka zelená Karkulka (parodie) .Po pohádce schola začala zpívat a ministranti šli ven zápolit v různých disciplínách Ministranti se rozdělily na 2 družstva Kunštát Sebranice.Po obědě se šlo do haly hrát fotbal.Odpoledne se vydařilo.

2006

Tento rok již po čtvrté byly vypraveny 3 skupiny na tříkrálovou sbírku vybralo se 21 601 Kč.

Hokejový turnaj ministrantů

V sobotu 21.ledna se sešli v Sebranicích na rybníku,kde v 15:30h sehráli sebraničtí a kunštátští ministranti hokejové zápas.Přítomni byly mladí i dospělí.

Nejprve vedly Sebranice,ale pak se to jaksi zvrtlo a vyhráli ministranti z Kunštátu 8:10.Kluci byly trochu smutní,ale pak se domluvily s Kunštátskými ministranty že si někdy dají odvetu.

Ministrantské soustředění Bedřichov

V SOBOTU 18.2 JSME SE VYPRAVILY S PANEM FARÁŘEM NA MINISTRANSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ NA FARU DO BEDŘICHOVA.NA PROGRAMU DNE BYLY SOTĚŽE V MINISTRANSKÝH DOVEDNOSTECH,VÝTEČNÝ OBĚD A NA ZÁVĚR DNE MINISTRANSKA BOJOVKA.

Hned ráno jsme vyrazily od fary s několika auty,a již za pár minut jsme byly na faře v Bedřichově.tam jsme se převlékly a zahrály zahajovací hru na poznávání.Potom jsme se vydaly na bleskovou mši svatou.Jakmile jsme se vrátily na faru, začaly jsme chystat soutěže v ministranskýh dovednostech.Mezi hry patřily:Ministranské dovednosti,poznávání mešních barev a liturgických předmětů.

Po výtečném obědě jsme se my starší(asi 7)jsme hráli roli teroristů a mladší(asi 20).Byla zásahová jednotka.Válčilo se polštářkami naplněními pilinami.Po dvou hodinách urputného boje zvítězily teroristi .pak jsme se odebraly zpět na faru a rozjeli se domů.Myslím že se výlet vydařil a všem se líbil.

2007

V roce 2007 se uskutečnila již tradiční tříkrálová sbírka výtěžek sbírky převíšíl hranici 12 000 korun.

2008

Tento rok již po paté vypraveny skupinky na tříkrálovou sbírku vybralo se cca 16 000 Kč.

Jedna skupinka zavítala na zámek pod ‚podpis‘ tří králů z dávné minulosti.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář